Belgelerimiz

Kalite Belgesi 1 Kalite Belgesi 2 Kalite Belgesi 3Kalite Belgesi 4 Kalite Belgesi 5 Kalite Belgesi 6 Kalite Belgesi 7Kalite Belgesi 8      

Emek Hırsızlarına Dikkat 

 Yukarıdaki belgelerimizde de gördüğünüz üzere bütün ekipmanlarımızın hem tasarımı hem de patenti tamamen Ergin Makina'ya aittir. Yarım asıra yakın yıkama makinalarında birikim ve tecrübesi sonucu üretmiş olduğu halı yıkama makineleri ne yazık ki son yıllarda hem halı yıkamacıları aldatma ve dolandırma temelinde hem de tasarım ve patenti bize ait olmasına rağmen kısa yoldan köşeyi dönmeye çalışan emek hırsızları tarafından taklit edilmektedir.

 Özellikle kendi emekleri ile yıkama makinesi üreten firmalara saygımız sonsuzdur. Yine buna bağlı olarak ülkemizde emeğiyle çalışan halı yıkama firmalarına da saygımız sonsuzdur. Ülkemizde hızlı bir şekilde inşaat demircisinden tutun tornacıya, tornacısından tutun halı yıkamacıya, halı yıkamacısından tutun sıradan insanlara kadar herkes tarafından halı yıkama makinesi üretilmeye başlanmıştır. Sektörümüze bir toplu iğne bile üreten ve katkıda bulunan dürüst, onurlu, temiz insanlar karşısında boynumuz kıldan incedir. Ama ne yazık ki yukarıda da bahsettiğimiz gibi yarım asıra yakın emek verdiğimiz makinelerimizin tasarımı ve patenti bize ait olmasına rağmen kolay yoldan hem halı yıkamacıları mağdur etmekte hem de patenti bize ait makinelerin aynısını yapmaya çalışmakta olan merdiven altı firmalar bulunmaktadır. Özellikle halı yıkamacı kardeşlerimize bu konuda bilgi sahibi olmalarını, emeklerini bu emek hırsızlarına kaptırmamalarını ve makine seçecekleri zaman mutlaka halı yıkama makinesi konusunda bilinçlenmelerini şiddetle öneriyoruz. Bilinçlenilmediği takdirde bu çıkarcı ve merdiven altı firmalar tarafından bir çok halı yıkama firmalarının mağdur oldunduğu çok iyi bilinmektedir. Bu nedenle bütün haklarımızı gizli tutmak koşuluyla bizim üretmiş ve tasarlamış olduğumuz makinelerin üretilmesinde kullandığımız emek ve alın terimizin korunması için hukuki temelde ne gerekirse yapılacaktır. Halı yıkamacılara duyurulur.