Halı Yıkama Firmalarının Dikkatine

halı yıkama makinası, cami halısı yıkama makinası, büyük halı yıkama makinası 

 Günümüzde bir çok firma, otomatik halı yıkama makinası adı altında halıya sadece su ve deterjan verip halının özelliklerini göz önüne almadan rastgele fırçalayan makinalar üretmektedir. Fakat otomatik halı yıkama makinası, suyu basınçlı olarak, deterjanı halının konumuna uygun olarak verebilen, fırçalama işlemini halının türüne, özelliklerine ve kirliliğine uygun olarak yapabilen makinadır. Ancak halı yıkamaya yeni başlayacak bir çok firma, bu özelliklerin önemini bilmemektedir.

 Detaylı araştırmalar yapmadıklarından dolayı, aldıkları makinalardan pişman olan onlarca halı yıkama makinası mağdurları bulunmaktadır. Halı yıkamacılar, genel anlamda, temizlik sektöründe olduklarından dolayı, halı yıkama makinaları hakkında yeterince bilgileri olmamaktadır. Galvenizden ve demirden üretilen makinalar, temizlik sektöründeki deterjanlar ve diğer temizlik malzemeleri tarafından kısa zamanda çürütülmektedirler. Bu ayrıntıya dikkat etmeyen halı yıkamacılar, bilinçsiz olduklarından dolayı, demirden ve galvenizden yapılan ucuz makinaları satın alıp, bir yıl geçmeden bu makinaları hurdaya atmaktadırlar. Halı Yıkama Makinası adlı yazımızda da söylediğimiz gibi, halı yıkama makinası mutlaka INOX Cr-Ni 304 kalite paslanmaz çelikten üretilmelidir. Bir çok profesyonel halı yıkamacının, Ergin Makina'yı seçmelerinin en önemli sebebi de budur.

Halı yıkama işine yeni başlayacak olan bir firma öncelikle hangi makinalarla başlaması gerektiğini bilmelidir. Bir adet halı yıkama makinası ve bir adet halı sıkma makinası, yeni başlayan bir halı yıkama şirketi için önerdiğimiz makinalardır. İstenildiği takdirde halı toz alma makinası ve halı paketleme makinası da bu sete eklenebilir.