Halı Yıkama Makinası ve Makinalar

2015 model yeni üretim halı yıkama makinası. 

 Artık yeni şeyler söylemek gerekir düşüncesinden yola çıkarak, özellikle ülkemizde halı yıkama sektöründe çok hızlı gelişmeler yaşanmaktadır. Bu nedenle, daha çok sektörde büyüme, kurumsallaşma ve marka olma temelinde uzman halı yıkamacı arkadaşların profesyonel anlamda çalışmaları gerekmektedir. Bu durumda, gerek rekabet gerekse çok daha güçlü bir şekilde halıların daha kaliteli ve daha güvenilir yıkanması için yeni yöntemler aranmaktadır. Bu yöntemler halı yıkama makinaları için de son derece önemlidir.

Makinacı Firmalar ve Halı Yıkamacılar

 Üretilen makinaların da hızlı bir şekilde gerek teknoloji gerekse performans anlamında çok daha kaliteli ve çok daha güvenilir makinalar olmaları gerekmektedir. Bugüne kadar üretilmiş olan birçok makine halı yıkamacıların bilinçsizliğinden yararlanarak pazarda tutunmuştur. Önüne gelen herkes, detaya inmek gerekirse, inşaat demircisi, halı yıkamacısı, elektrikçisi, fırçacısı ve sektörde para var; ben de yaparım diyenler, kısacası, yalnızca para kazanma hedefiyle, yüzlerce halı yıkama makinası üreten firmalar sektörde görülmeye başlamıştır. Ve bu makinalar üretilirken dikkat edilmeyen en önemli etmenlerden birisi de: her teknolojinin ve her makinenin kendi içerisinde olmazsa olmaz detaylarıdır. Özellikle halı yıkamacı arkadaşların bu konuda bilinçlenmeleri yerine, hep kolay olan yöntemi seçerek önlerine gelen sıradan makineleri almakla yaptıkları, dişleri ve tırnaklarıyla kazandıkları paraları, demir yığınlarına yatırım yaparak peşkeş çektirmeleri en büyük hatadır. Bu nedenledir ki, ikinci el halı yıkama makinası diye internette aradığınız zaman bile çok kısa sürede yüzlerce hatta binlerce işe yaramaz makineler görmektesiniz.

 Yıkamacı arkadaşların profesyonel ve bilinçli anlamda makine seçimi yapamamaları ve özünde bilinçlenme gerektiğini Ergin Makine, on yıldır her yazısında vurgulamaktadır. Biz, Ergin Makine olarak 40 yıldır ekmek yediğimiz bu sektörde ne pahasına olursa olsun, her türlü yozlaşmaya, her türlü çürümeye, her türlü sahtekarlığa karşı başı dik, onurlu bir şekilde ticari ilişkilerimizde doğru olanı ve güzel olanı sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız.

Makineler ve Araştırmalar 

 Anlatmak istediğimiz başka bir konu ise, makine seçerken internetten resimlere veya isimlere bakmak yeterli olmuyor. İsminin sadece tam otomatik, full otomatik olması bir halı yıkama makinası için kesinlikle yeterli değildir. Makinelerde olmazsa olmazlar vardır. Makinelerin bu kurallara uygun olarak üretilmesi ve geliştirilmesi beklenir. Yıllardır söylediğimiz gibi, demirden ve galvenizden kesinlikle halı yıkama makinesi olmaz. Çünkü kimyasallar, bu malzemelerin en büyük düşmanıdır. Eğer ki bu 9 - 10 yıl süresinde binlerce makine ikinci ele düşmüşse, bu tür malzemeler kullanıldığı içindir. Yıkama makineleri mutlaka paslanmaz çelikten imal edilmelidir. Bunu daha önceki halı yıkama makinası hakkında yazımızda da belirtmiştik. Yine teknoloji olarak, 3, 4, 5 fırçayla makine yapma denemeleri bulunmaktadır. Bu miktarda fırça ile sağlıklı halı yıkanması Türkiye koşullarında mümkün değildir.

 Bizim burada amacımız, herhangi bir halı yıkama makinesi üreten firmayı hedef almak değildir. Tam tersine, bizim sektörümüzde bir toplu iğne kadar katkı sağlayan herkese bile desteğimiz sonsuzdur. Onları her zaman yanımızda görürüz ve destekleriz.