Halı Yıkama ve Reklam

halı yıkama makinesi, tam otomatik halı yıkama makinesi, en iyi halı yıkama makinesi 

 Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi, halı yıkama firmalarında reklam, başarının en önemli araçlarından birisidir ve birçok firmanın rekabette geri kaldığı alandır. Alan, su, elektrik, halı yıkama makinesi gibi ihtiyaçlar kadar, reklam da bir gerekliliktir. Reklam stratejisinin artık eskisinden çok daha önemli bir rol oynadığı sektörde, eski usül reklamların geçerliliğini yavaş yavaş yitirdiğini, ortaya yeni stratejilerin çıktığını söylemiştik.

İlk Adımlar 

 Başlangıç olarak halı yıkama firmanız için Facebook sayfası açmayı düşünebilirsiniz. Buradan, müşterilerinize onları etiketleyerek, halıları nasıl yıkadığınıza dair videolar ve resimler gönderebilir, onların da bu içerikleri arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem referans yoluyla müşteri kazanırsınız, hem de Facebook sayfanızı optimize hâle getirmeye başlarsınız.

Devamlılığı Sağlamak 

 İkinci olarak, bir internet sitesi açabilir, firmanızla ilgili önemli birçok bilgiyi burada paylaşabilirsiniz. Halıları hangi fiyatlarda yıkadığınızı, kurumsal bilgilerinizi ve firmanızı diğerlerinden farklı kılacak interaktif çözümleri burada müşterilerinize sunabilirsiniz. İnternet sitenizi güncel tutmanız son derece önemlidir. Google sonuçları içerisinde üstte çıkmanız ise, sitenizin arama motorlarına ne kadar optimize olduğuyla alakalıdır.

Kritik Noktalar 

 Google’ın sağlamış olduğu Haritalar uygulamasına firmanızı eklemeniz, yakındaki müşterilerinizin sizi bulmasını inanılmaz bir şekilde kolaylaştırır. Bu sayede, firmalar yalnızca bölgedeki en halı yıkama firmalarına ulaşır. Onlara en yakın halı yıkama firması sizseniz, büyük bir ihtimalle en üst sıralamada çıkarsınız.

Yeni Alternatifler Bulmak 

 Firmanızı yalnızca Google ve Facebook genelinde değil, optimizasyonunuzu arttırmak adına Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest gibi kaynaklarda da etkin bir şekilde tanıtırsanız, bu genel imajınıza da katkı sağlar.

 Bu işlemleri doğru ve düzenli olarak sürdürdüğünüz takdirde, firmanız diğer firmalara kesinlikle fark atacak, hizmetlerinize talep çok hızlı bir şekilde artacaktır.